outdoor

outdoor eshop
vstup do ESHOPU outdoor ZDE :

 

 

 

outdoor vybavení do přírody  – levně

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v přírodě, pak je pro vás vhodné outdoor vybavení, které vám můžeme nabídnout z našeho army shopu. Stan, křesadlo, lovecký nebo kapesní nůž, kompas nebo buzolu, balíček poslední záchrany, paracord náramek, outdoor maskáčové oblečení, maskáče a maskáčové kalhoty, vojenský spacák a stan a samozřejmě survival nůž na přežití je jen část výbavy, kterou potřebujete pro pobyt v přírodě a kterou vám můžeme nabídnout z našeho e-shopu, samozřejmě za výborné a bezkonkurenční ceny. Pokud vás naše nabídka zaujala, kliknutím na tlačítko VSTUP do ESHOPU navštívíte náš internetový obchod. 


křesadlo

kresadlo
křesadlo

 

Hledáte zajímavý a praktický předmět na Vaše outdoorové dobrodružství? Vyzkoušejte nejblíže k založení ohně použít křesadlo a uvidíte, že si tento předmět velmi oblíbite. Některé křesadla mají v sobě zabudovaný i kompas a tak se skvěle hodí na orientaci v terénu. Křesadlo je velmi praktickou pomůckou na rozdělání ohně, kterou často využívají všichni skauti, zálesáci a milovníci turistiky. Jeho princip spočívá v rychlém otírání dvou předmětů o sebe, čímž vznikají dostatečné jiskry, kterými zapálíte suchou trávu, suché listí a pod. Po vzplanutí začnete postupně přidávat malé větvičky a suchou kůru, až následně vznikne větší oheň, na kterém si klidně můžete připravit jídlo, nebo se jen ohřát. Založením ohně pomocí křesadla se budete cítit více jako pravý dobrodruh a právě díky takovým situacím přece milujeme pobyt v přírodě.

křesadlu nevadí mráz ani vlhko

Avšak křesadlo můžeme využívat i v domácnosti, nebo na chatě a to tak, že s ním můžeme založit oheň v grilu nebo krbu. Křesadla bývají většinou magnéziové a některé mohou mít v sobě zabudovaný např. kompas, píšťalku, nebo malý nůž. Skutečné důvody oblíbenosti křesadla jsou takové, že je malé a tedy snadno přenositelné, nenavlhne ani nezamrzne a vždy se můžeme na něj spolehnout. Jeho vzhled se postupem let výrazně měnil, nicméně jeho kořeny sahají až do starověku, kdy se poprvé princip křesadla začal používat při bouchání kamenů o sebe a tak se začal zakládat oheň.


mačeta

mačeta
mačeta OX Head

Mačety jsou typem zemědělského nástroje, ale může to být i zbraň, která je známá hlavně svou délkou a zahnutou čepelí. Původně se využívala v zemědělství např. na sklizeň cukrové třtiny, loupání kokosových ořechů a osekání zarostlých oblastí, ale později se kvůli její ohromné ​​síle a ničivých účinků bohužel stala i zmíněnou primitivní zbraní. U nás v našich končinách se mačeta používá výlučně v zahradách na osekávání mladých výhonků stromků, na sekání vysoké trávy nebo velké plevele. Díky její síle a tvaru mačeta dokáže přeseknout rostlinu už prvním seknutím a proto je tak oblíbená u zahrádkářů. Někdy se může použít i na přesekání cesty zahuštěným terénem, ​​avšak tento způsob se v našich končinách tak často nevyužívá. Její ručka je zpravidla dřevěná a čepel vyrobena z prvotřídního kovu, díky čemuž je možné rychlé sekání.

Nejznámějším vedlejším typem jsou mačety kukri. Jde o zmenšenou verzi mačety, tedy něco mezi mačetou a nožem, a její čepel bývá zpravidla zahnutá a rozšiřující se k hrotu. Právě pro tento tvar a těžiště, které je umístěno uprostřed, nebo  nakonci čepele, se s ní dají předvádět silné údery i bez větší síly. Pokud tedy máte zájem o mačetu, křesadlo, lovecký nůž, karambit nebo jiné outdoorové předměty, potom určitě navštivte náš e-shop, do kterého se dostanete kliknutím na obrázek nahoru, nebo na odkaz výše.


 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.